PL EN DE

KROMSKI I SYNOWIE

Kołowrotki i krosna, toczenie w drewnie. 
Rzemiosło artystyczne dla miłośników przędzenia i tkania.

O NAS


Jesteśmy firmą rodzinną, która od trzech pokoleń zajmuje się tokarstwem w drewnie. Kromski Leon rozpoczął działalność
w 1918 roku, następnie od 1939 roku (wybuch II Wojny Światowej i okres komunizmu w Polsce) zawiesił działalność. Dopiero Jego syn, również Leon w latach 60-tych wznowił produkcję naszego najważniejszego wyrobu - kołowrotka do przędzenia wełny.

Obecnie firmę prowadzą synowie Leona: Wojciech Kromski - inżynier technolog drewna, oraz Daniel Kromski - artysta plastyk i projektant większości z obecnie produkowanych wzorów. Nadal wiodącą część produkcji stanowią kołowrotki do przędzenia - obecnie 7 modeli. Od 2001 roku wykonujemy również proste krosna do tkania. Dodatkowo produkujemy akcesoria do przędzenia i tkania. Dzięki dużemu doświadczeniu w zakresie tokarstwa w drewnie wykonujemy również różne elementy toczone, takie jak kule, tralki, słupy itp.

Firma "Kromski i synowie" obecna jest na wielu rynkach zagranicznych i znana wsród miłośników przędzenia i tkania na całym świecie. Naszym głównym celem jest dostarczanie klientom nie tylko wysokiej jakości maszyn do przędzenia i tkania, ale łączenie funkcjonalności z pięknym wzornictwem, tak aby nasze wyroby były ozdobą i duma klientów.

Paweł - frezowanie

Paweł - frezowanie                                   Henryk - toczenie                                 Maciej - montaż

Krzysztof - składanie                                    Lidka - pakowanie                                Radek - szlifowanie

Daniel - malowanie

Sebastian - polerowanie

magazyn

magazyn

_