About us

Zapisz “Kromski i Synowie” to rodzinna firma specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości narzędzi do przędzenia i tkania.

Trzy generacje rodziny Kromskich poświęciły swe życie pasji związanej z obróbką drewna, by dostarczać miłośniczkom robótek na całym świecie sprzęt najwyższej jakości łączący piękno i funkcjonalność.

Leon Kromski rozpoczął pracę jako tokarz w 1918 i działał w tej branży nieprzerwanie aż do 1939 roku, kiedy to wybuch II wojny światowej i późniejszy komunizm uniemożliwił mu dalsze prowadzenie firmy.  Jego syn, również Leon, przejął fach od ojca i z biegiem lat osiągnął mistrzostwo w toczeniu drewna.  a w latach 60. połączył miłość do drewna ze smykałką do biznesu tworząc pierwszą linię kołowrotków.

Obecnie firmę prowadzą synowie Leona: Wojciech Kromski – inżynier technolog drewna, oraz Daniel Kromski – artysta plastyk i projektant większości obecnie produkowanych wzorów. Nadal wiodącą część produkcji stanowią kołowrotki do przędzenia – obecnie 7 modeli. Od 2001 roku wykonujemy również proste krosna do tkania. Dodatkowo produkujemy akcesoria do przędzenia i tkania. Dzięki dużemu doświadczeniu w zakresie tokarstwa w drewnie oraz bogatemu parkowi maszynowemu wykonujemy również na zamówienie różne elementy toczone, takie jak kule, tralki, słupy itp.

Firma “Kromski i synowie” obecna jest na wielu rynkach zagranicznych i znana wśród miłośników przędzenia i tkania na całym świecie. Naszym głównym celem jest dostarczanie klientom nie tylko wysokiej jakości narzędzi i akcesoriów do przędzenia i tkania, ale łączenie funkcjonalności z pięknym wzornictwem, tak aby nasze wyroby były ozdobą i dumą klientów.